Elindult Márki-Zay, Hadházy és Bod Péter Ákos közös mozgalma

Megtartotta első ülését a Mindenki Magyarországa Mozgalom elnöksége vasárnap. 

A mozgalom tagjai hisznek abban, hogy egy új politikai kultúrára van szükség, amelyhez minden tisztességes és változást akaró magyar ember csatlakozására számítanak.

 A mozgalom tagjaival ellentétben én nem gondolnám, hogy beszélhetnénk politikai kultúráról ha jobban megnézzük a mozgalom tagjait. Akkor lássuk, hogy kik is alkotják azt.

A Mozgalom alapító tagjai:

 Márki-Zay Péter:  Hódmezővásárhely független (?) polgármestere, akit a választáson az ellenzék támogatott, aki a megválasztása után azonnal Botkával tárgyalt, mellesleg baloldali Magyar Gárdáról fantáziál Sneider Jobbik-elnökkel.

Márky Zaj Péter és Szabó Gábor a Jobbik pártigazgatója
Márky Zaj Péter és Szabó Gábor a Jobbik pártigazgatója

 Hadházy Ákos: az LMP volt társelnöke, aki éveken át ellehetetlenített egy nyugdíjast míg az meg nem halt. A lakásához hozzá akart jutni. A koraszülött gyermekeket tejeszacskóbak nevezte, és még lehetne sorolni a nem éppen empatikus megnyilvánulásait. Az  Európai Ügyészséghez való csatlakozásért gyűjt aláírást.

 Hadházy Ákos
Hadházy Ákos

 Ábrahám Júlia: korábban az  LMP országos elnökségének a tagja és egészségügyi és sport szak szóvivője. A pártban fegyelmi eljárások indultak azokkal szemben, akik visszaléptek valamelyik ellenzéki párt indulójának javára. Ábrahám ellen is eljárás indult, első fokon felmentették, másodfokú tárgyalás pedig tagságának megszűnése miatt volt.

 Ábrahám Júlia
Ábrahám Júlia

 Bod Péter Ákos: Alapító tagja a Magyar atlanti tanács zsidó érdekeket támogató szervezetnek. 1989-ben terjesztette elő a meglehetősen életidegen elvont programját. A taxisblokád idején ipari és kereskedelmi miniszterként tagja volt a kormány tárgyalódelegációjának.

 Bod Péter Ákos
Bod Péter Ákos

Elek István: az MDF alapító tagja. A Fidesz 1998-as hatalomra kerülése után Orbán Viktor miniszterelnök egyik főtanácsadója lett. Az LMP 2009-es párttá alakulása során egyik alapítótagja. Írásait több újság (pl. Magyar Nemzet, HVG) közli.

Elek István
Elek István

Kaltenbach Jenő: 1995-ben az Országos Német Kisebbségi Önkormányzat elnöke lett, de ugyanabban az évben az Országgyűlés megválasztotta a nemzeti és etnikai kisebbségi jogok országgyűlési biztosává. Utóbbi tisztségében 2001-ben megerősítették, amelyet 2007-ig töltött be. Ezt követően a Magyarországi Németek Szövetségi Ellenőrző Bizottsága elnöke lett, illetve 2005 és 2007 között az Európai Ombudsman Intézet alelnöke volt. 2008-ben szintén az Országgyűlés a Független Rendészeti Panasztestület elnökévé választotta, a második Orbán-kormány megalakulása után, 2010. július 1-jén lemondott erről a tisztségéről. A 2010-es magyarországi önkormányzati választásokon a Lehet Más a Politika fővárosi listájának második helyezettje volt, a választás után a Fővárosi Közgyűlés tagja és korelnöke, valamint az LMP frakcióvezetője lett. 2016-ban Visszaadta kitüntetését Bayer Zsolt miatt.

Kaltenbach Jenő
Kaltenbach Jenő

Kész Zoltán: angoltanár, tankönyvszerző, sportriporter, 2014 és 2018 között országgyűlési képviselő.  Az Egyesült Államokban ismerte meg a klasszikus liberális gondolkodók munkáit és a szabadpiaci közgazdászok elméleteit. A Polgári Platform egyesület alapítója és elnöke, a Szabad Piac Alapítvány igazgatója volt. 2004-ben rövid ideig tagja volt a Fidesznek. Ezalatt a Fidelitas veszprémi csoportja elnöke. 2014 végén függetlenként, az MSZP, a DK, az Együtt - a Korszakváltók Pártja, a PM, a Magyar Liberális Párt, a MoMa és a Lokálpatrióták támogatásával indult a Navracsics Tibor távozása miatt megüresedett Veszprém megyei 1. sz. országgyűlési egyéni választókerületének parlamenti képviselői mandátumára kiírt veszprémi időközi választáson, amit megnyert, ezzel országgyűlési képviselői mandátumot szerzett. 2018. április 6-án, az országgyűlési választáson megsemmisítő vereséget szenvedett, a Fidesz-KDNP jelöltjétől. Kész Zoltán kampányát Czeglédy lopott pénzéből finanszírozták - A Jobbiknak is juthatott az illegálisan megszerzett pénzekből. Kész Zoltán függetlenként nem vehette volna igénybe pártok segítségét a kampányhoz  mivel elviekben függetlenként indult.

Kész Zoltán
Kész Zoltán

 Lengyel Róbert:  A 2014-es magyarországi önkormányzati választást követően a független dr. Lengyel Róbert legyőzte dr. Balázs Árpádot, a FIDESZ-KDNP jelöltjét. A 2017. márciusi tisztújító közgyűlésén választotta meg vezetőjének Lengyelt a jobbikos és független településvezetőkből álló szervezet. Siófokon fogadta Botka Lászlót, és Szél Bernadettet. 2018-ban Lengyel Róbert, egy jobbikos vagy egy MSZP vezetésű, az nem derült ki. A polgármester Jobbikhoz való kötődése elég nyilvánvaló. Bár igaz, hogy függetlenként, de a Jobbik támogatásával nyert választást. 2018. májusban lemondott a Magyar Polgármesterek Közössége elnöki tisztségéről, amit azzal indolt, hogy elnökséget Vona Gábor felkérésre vállalta el, ezért, ha a jobbikos pártelnök távozik, akkor neki is mennie kell. Ez persze érdekes megközelítés. Lengyel Róbert mindig hangsúlyozta függetlenségét, ezért kevésbé érthető, hogy sorsát mégis egy párt elnökééhez kötötte. 

 Lengyel Róbert és Vona Gábor
Lengyel Róbert és Vona Gábor

 Lukácsi Katalin: 2010-ben MDF országgyűlési képviselő-jelölt. Később ex-KDNP-s ellenzéki aktivista, a Viszlát, kétharmad nevű kezdeményezés vezetője. Nevéhez kötődik az IKSZ Holokauszt Emlékév programsorozata, de az ő ötlete alapján valósult meg egy beszélgetőest Röhrig Géza és Sajgó Szabolcs,majd Erdő Péter és Köves Slomó között. Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetségben a VII. kerületialapszervezet elnöke, a fővárosi szervezet elnökségi tagja és az egyházügyi munkacsoport vezetője valamint a Barankovics István Alapítvány projektmenedzsere volt. 2016-ban elnyerte a Kőrösi Csoma Sándor Program Izraelbe szóló ösztöndíját, így hat hónapon keresztül foglalkozott Tel-Avivban az izraeli magyarok közösségszervezésével. Népszabadság-ügy és a CEU-ügy vezetett el ahhoz, hogy 2017 áprilisában kilépjen pártjából és a kereszténydemokrata politizálást függetlenként folytassa. 2017. július 8-án részt vett a Pride-on. Lukácsi Katalin szerint Jézus a Pride-on együtt vonulna a homoszexuálisokkal, mindezt pedig felebaráti szeretetből tenné. Az egyébként hitoktatói végzettséggel is rendelkező ex-kereszténydemokrata szerencsére nem dolgozik gyermekek közelében. Zsidó közösségszervező. 

 Lukácsi Katalin
Lukácsi Katalin
Lukácsi Katalin, Vona Gábor,  Pápay György és Gulyás Balázs
Lukácsi Katalin, Vona Gábor, Pápay György és Gulyás Balázs

 Magyar György: (MSZP) ügyvéd az általa alapított Magyar György és Társai Ügyvédi Iroda irodavezető ügyvédje. 2014-ben civilek jelöltjeként, függetlenként indult a budapesti főpolgármesteri címért. Visszalépett, mert az általa kezdeményezett ellenzéki összefogás nem valósult meg. A 2018-as országgyűlési képviselőválasztáson civil szervezetek és ellenzéki pártok közös jelöltjeként indul a Siófok központú Somogy megye 4-es számú választókerületében, képviselőjelöltként. (Magyar György fia is Brüsszelnek dolgozik, az igazságszolgáltatás hatékonyságára és az ügyészség szervezetére vonatkozó rész elkészítésében Magyar György fia, Magyar Gábor segített.) Sikerdíjért vállalta  Magyar György irodája az iszapkatasztrófa áldozatainak jogi képviseletét. A díj összege a megítélt kártérítés összegének  13%+áfát vagy ötvenezres órabérét vágta zsebre a devecseriek kártérítéséből. A 2018-as választáson a Jobbik is támogatta.

Mellár Tamás:  2002-2004 az ENSZ Statisztikai Bizottságának elnöke. A 2018-as országgyűlési választásokon Baranya megyei 1. sz. országgyűlési egyéni választókerületében független jelöltként, de több ellenzéki párt - köztük az MSZP, DK, Párbeszéd és Együtt - támogatásával indult. Mellár Tamás annak ellenére, hogy a választás előtt határozottan tagadta, hogy bármely frakciónak tagja lesz május 20-án bejelentette, hogy belép a Párbeszéd frakciójába. 

Mellár Tamás
Mellár Tamás

 Üveges Gábor: (LMP) 2006-tól Hernádszentandrás polgármestere, 2017-től a Mindenki Magyarországa Mozgalom alapító tagja. 2017-től az Új Kezdet Párt választmányi elnöke az idén júniusban azonban lemondott tisztségeiről, és kilépett a pártból.

A mozgalom fő célja a közlemény szerint, hogy a 2019-es önkormányzati választásokon minden településen egy hiteles polgármester-jelölt és őt támogató képviselőjelöltek nyerjék el a helyi közösségek bizalmát.



Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el