Balog Zoltán országgyűlési képviselő lemondott helyét Budai Gyula kapta meg

2018.10.26.

Balog Zoltán elsősorban azért mondott le mandátumáról, mert a Magyarországi Református Egyház és gyülekezete visszahívja lelkészi szolgálatba, és ez az egyház törvényei szerint összeegyeztethetetlen képviselői munkájával, azonban így sem marad kormányon belüli szerep nélkül, még nyár elején miniszterelnöki biztos lett, ezen pozícióját a jövőben is megtartja. 

Budai Gyula magyar jogász, politikus, 2010-től országgyűlési képviselő, 2012. március 5-től a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára. 

A második Orbán-kormányban a miniszterelnök 2010. június 11-én miniszterelnöki megbízottá nevezte ki, amely titulusban "az állami földek jogellenes elherdálásának vizsgálatával foglalkozik"  a második elszámoltatási és korrupció-ellenes kormánybiztosi posztot töltötte be. Feladata az előző szocialista kormányciklusok privatizációs és egyéb ügyleteinek vizsgálata volt. 2012. novemberében lejárt volna a megbízatása. 

Elszámoltatási kormánybiztosi munkája kevés eredménnyel zárult: a közel két éves, azaz 22 hónapos kutatómunka során 1442 esetet vizsgáltak, 110 nyilvános jelentést készített, 61 esetben tett büntetőfeljelentést, amelyből 30 ügyben 2012 augusztusában még folyt a nyomozás, 7 ügyben történt meg vádemelés. A nyomozások során 47 embert gyanúsítottak meg, és 39 ellen emeltek vádat

Budai Gyulát 2010. július 28-ai sajtótájékoztatóján elhangzott nyilatkozataiért, személyhez fűződő jogaik megsértése miatt., Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon feljelentették.

Kapcsolódó cikk: 

https://minden-ami-politika8.webnode.hu/az-egyik-leghosszabb-ideig-huzodo-magyarorszagi-vagyonkezelesi-botrany-a-sukoroi-telekcsere/

Az ügy első fokon, nem jogerősen, lezárult 2012. szeptember 27-én. A bírói döntés értemében 300-300 ezer forint nem vagyoni kártérítést kell megfizetnie a két volt miniszterelnök felé, továbbá saját költségén kellett elégtételt adnia több hírportálon. A jogerős ítéletet követő 15 napon belül összehívott sajtótájékoztatón kellett bocsánatot kérnie a rögzített mondattal: 

"Bocsánatot kérek Bajnai Gordontól és Gyurcsány Ferenctől amiért azzal gyanúsítottam meg őket, hogy hamisan tanúskodtak Sukoró ügyében".

 Budai a bíróságon akkor elmondta, korábbi állításait olyan dokumentumokkal tudja bizonyítani, melyek az első fokú tárgyalások idején még titkosítottnak minősülnek.

Pert vesztett a Népszabadság című napilap ellen is, miután 2012 áprilisában keresetet nyújtott be egy március 30-i cikkük miatt. A cikk szerint Ángyán József terhelő vallomást tett Budaira, aki megtiltotta, hogy a Bükki Nemzeti Park kezelésében lévő állami tulajdonú földekre kiírt pályázatok anyagát betekintés céljából Egerből Budapestre lehessen szállítani. A pervesztési ítéletet a Fővárosi Törvényszék hozta meg.

2012. augusztusban a bíróság első fokon elítélte, mert lejárató szándékkal, valótlanságokat állított  Kishantosi Vidékfejlesztési Központ vezetőjéről a Kishantos-ügykapcsán. Budai olyan valótlanságokat állított, mint például hogy Ács Sándorné 600 hektárnyi állami földterületet bérelt Kishantoson és a környéken, amelyeknek bérleti díját nem fizette. A bíróság 800 000 forint kártérítésre és elégtétel adására kötelezte a Budait. A pert korábban első fokon is Ács Sándorné nyerte meg

2017 novemberében Budai komcsinak nevezte az összes bírót

Hangosan kommentálta Polt Péter legfőbb ügyész igazságügyi bizottsági meghallgatásán Bárándy Gergely MSZP-s politikus szavait. 

 2018. január 20-án elhangzott sajtótájékoztatón azt állította, hogy az úgynevezett 'Stop-Soros' törvénytervezet kizárólag az illegális migrációt támogató szervezetek ellen irányul. Ugyanebben a nyilatkozatában saját magát meghazudtolva név szerint említett olyan szervezeteket, amik ellen a törvény irányul, ugyanakkor nem támogatják az illegális migrációt. 

2018. márciusban jelen volt Czeglédy Csaba ügyénél is, aki egy napig volt szabadlábon, és Budai szerint ez az idő elegendő volt ahhoz, hogy a bizonyítékokat, amelyek a büntetőeljárásával kapcsolatban keletkeztek, eltüntesse, és az ügyben érintett politikustársaival egyeztessen. 

2018. áprilisban feljelentette Hadházy Ákost a "gyanús földügyei" miatt a Fidesz nevében.

Nos számos ügy és feljelentés fűződik a nevéhez annyi bizonyos a lovak szerelmesének. Ezek az ügyek már már megszállottan terjednek ki a gyurcsányista körökre, amivel teljes mértékben egyet is értek, de nekem ez olyan fél munka benyomását kelti hiszen tudva levő, hogy a Fidesz politikusai körmére is illene ránézni, mert bizony ők is túl tolták azt a bizonyos szekeret.

A korrupció és az anyagi haszonszerzés mindig is jelen volt a politikában, aminek ártó hatásait és következményeit mi a nép érezzük a bőrünkön nap, mint nap.

Hogy látok-e összefüggést a CSOK és Budai Gyula Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára kinevezése között? Hát persze!




Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el