2006.október 23.

 2006. október 23-a is bekerült a magyar történelem legsötétebb napjai közé!. Az 1956-os forradalom kitörésének ötvenedik évfordulóján, 2006. október 23-án Budapesten be nem jelentett tüntetések kezdődtek, amelyek a délutáni óráktól összecsapásokba torkollottak a rendőrség és a kormányellenes tüntetők között. Gyurcsány Ferenc az ellene tüntető tömegbe gumilövedékkel belelövetett, ahol rengetegen megsérültek és 14-en szemsérülést szenvedtek. A végrehajtó Gergényi Péter✡ volt. 

Az mtv ostroma óta a BRFK rengeteg pénzt kapott  Gyurcsány és  politikusai védelmére. Ekkorra már tökéletesen felszerelték a rohamrendőrséget. 

Kaptak golyóálló mellényt, erős sisakot, nagy gázsprayt, gumilövedéket,  csak azonosítószámot nem. Ismét zúgott az "elkúrtad", a tüntetők között. A rendőrök tökéletesen felszerelkezve bosszulták  meg az mtv-nél  ért sérelmeiket. 

Néhány hónappal a szégyenletes öszödi beszéd után, október 23-án reggel a Parlament előtti délelőtti zászlófelvonás ideje alatt gumibottal támadtak rendőrök demonstrálókra, köztük nőkre és idősekre.

Délután a Deák tér környékén emlékező tömegbe a rendőrség gumilövedékeket és könnygázgránátokat lőtt ki. Egy ötvenhatos veterán még egy T-34-es kiállítási tankot is elkötött. 

56-os forradalmi hangulat kezdett eluralkodni a gyurcsányi rendszer ellen tüntető tömegben. 

Megtörtént az 56 óta legnagyobb nemzeti tragédia.

 Rendőri hiba folytán  az Astoriánál emlékező fideszes tömeg hazafelé tartó tagjai közül azok, akik a Deák tér felé vonultak, szembetalálták magukat az onnan rendbontókat üldöző rendőrökkel, akik ekkor már nem tudták kik a felforgatók és kik a békés megemlékezők. 

A Fidesz-gyűlés után lovas rendőrök kardlapozták a tömeget, amikor többen megsérültek. Kék folyadékot locsoltak a vízágyúkból a tömegre, ily módon megjelölve a tüntetőket. Gáz, gumilövedékek, súlyos sebesültek. Tömegoszlatás kezdődött minden eszközzel.

 A rendőrök engedély nélkül viperát is használtak. 

Idős emberek, kisgyermekes szülők, ünnepelni vágyó békés emberek sokaságában keltett félelmet a gyurcsányi rendőrterror. Sokszor négy-öt rendőr is ütlegelt egyetlen néha már földön fekvő  embert. A gumilövedékeket szabálytalanul derék fölötti részre célozva lőtték ki, sok embernek a fejét, szemét is eltalálva. 

Többen kerültek 8 napon túl gyógyuló sebekkel kórházba, sokaknál súlyos fejsérülések miatt műtétre is szükség volt.

 A rendőri túlkapások miatt hajszál híja volt, hogy emberéletben nem esett kár. A rohamrendőrök teljesen ad-hoc módon fogdosták össze az embereket. Hajléktalanokat is begyűjtöttek, aki ezért hangosan tiltakozott, azt addig ütötték, amíg csöndben nem maradt. 

Késő este a már felbőszült tüntetők az Erzsébet híd pesti hídfőjénél barikádot emeltek, amelyet meggyújtottak, miközben a rendőrök gumilövedékkel és könnygázgránátokkal lőtték őket, majd a híd budai oldaláról a már oszladozó embereket visszahajtották a váci utca irányába, és a lezárt mellékutcákban összefogdosták őket. 

A símaszkos rendőrök egy törvényellenes belső utasítás miatt nem viseltek azonosító jelet, mely megnehezítette későbbi felelősségre vonásukat is. 

Előfordult, hogy a rendőrök a tüntetők zászlóit kitépték kezükből, földre dobták, megtaposták, sőt ők is utcaköveket dobáltak a tüntetők felé. Előfordult az is, hogy a rendőri intézkedés miatt megsérült személyt az intézkedés helyén hagytak segítségnyújtás nélkül. Egy férfit aki a munkahelyéről akart hazajutni fejbe lőtték, majd menekülés közben ötször hátba.

Egy 65 éves, súlyos cukorbeteg, mozgássérült öregember így emlékezett vissza a történtekre:

"A nővérem emlékére akartam virágot elhelyezni a Nyugatinál, akit Hornék pufajkás bandája lőtt agyon 56-ban... Tartottam a virágot a kezemben, és egy kis papírzászlócskát, amikor egy kisbuszból kiugrott három rendőr, és letepertek a földre, megrugdostak és elvertek... ütöttek-vágtak és eltörték a kezem! Még az inzulinos fecskendőmet is összetaposta az egyik gyurcsánypribék..."

Éjjel a Blaha Söröző vendégeit a rendőrség az utcára kergette, holott a tüntetésekhez semmi közük nem volt, és az utcán rendőrök sorfala fogadta a menekülő embereket, ahol ütlegelni, rugdosni kezdték őket, sőt gumilövedékeket lőttek ki rájuk közvetlen közelről.

A kapitányságon lincshangulat fogadta a gyanúsítottakat: a rohamrendőrök gumibottal és a pajzsukkal ütötték-verték a hátrabilincselt kezű őrizeteseket, többeknek csontjuk tört.

 Később emberek tizedmagukkal egy cellába kerültek. 

Mint a későbbi rendőri tanúvallomások alapján kiderült  olyan is előfordult,  hogy a már megbilincselt embernek törték el az ujját. Az őrizetbe vett tüntetőket  jogtipró módon  órákon át betonon térdepeltették, a fogdában gyakran meztelenre vetkőztették, és órákon át megalázták, fizikailag is bántalmazták, megrugdosták, a fejüket a falba verték és megkínozták őket.

Előfordult, hogy már megbilincselt embereket ütöttek, vertek véresre. 

A zavargásoknak 167 sérültje (köztük 17 rendőr és 5 külföldi) volt, közülük 134 ambuláns, 33 kórházi kezelésre szorult. Gumilövedékek miatt fél szemére megvakult két ember. A nyak-, fej-, szemsérülések száma több mint 80 volt.

A rendőri készültségre jellemező, hogy vidékről is hozattak fel több száz rendőrt, és Gergényi rendőr főkapitány közvetlenül Gyurcsánytól kapta azokat az utasításokat, mely szerint a rendbontókkal szemben kíméletlenül járjanak el. 

Egyes rendőri egységek kirívóan törvényellenes, sőt, szadista módon avatkoztak be, de a felelősségre vonás elmaradt, mert a rendőrök falaztak egymásnak, és hazudtak a bíróságon.

Az események kivizsgálására alakult parlamenti bizottság üléséről készült jegyzőkönyveket Szilvásy György kancelláriaminiszter 80 évre titkosíttatta.

Az események kivizsgálására létrehozott Gönczöl bizottság 260 oldalas jelentése az események felelőseit a magyar politikai osztály széles körében és a rendőri vezetők között vélte megtalálni. Mivel ezzel az ellenzék nem elégedett meg, egy független jogász bizottság 250 oldalas jelentése elsősorban Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt tette felelőssé az eseményekért, aki "tudott a rendőri brutalitásokról, az aránytalan rendőri fellépésről, s kifejezetten biztatta, utasította a rendőri vezetőket a további erőszakra, jogsértésekre."

Ami tény:

2006 őszén, Gyurcsány Ferenc szocialista miniszterelnök idején egy izraeli gép szállt le a budapesti reptéren, 120 izraeli katonával a fedélzetén nem sokkal a 2006. október 23-i összecsapások előtt, hogy állítólag "rutin terrorelhárítási gyakorlatokat végezzen"

( A magyar média nem adott hírt a gép távozásáról.)

Ugyanakkor figyelemre méltó, hogy éppen ebben az időben az 1956-os forradalom 50. évfordulóján tartott békés megemlékezést azonosító szám nélküli, fekete maszkos rendőrök brutálisan szétverték" 

A Magyaroszágra érkező, Gulfstream V-ös típusú izraeli gépek a legmodernebb hírszerzési eszközökkel voltak felszerelve. A zsidó állam direkt titkosszolgálati akciók végrehajtására vásárolt ilyen gyártmányú gépeket. A Honvédelmi Minisztérium álláspontja szerint a gépek diplomáciai szolgálatot teljesítettek.

Kapcsolódó cikk:

https://valeria-politikai-weboldala9.webnode.hu/gyurcsany-ferenc/

Az ominózus Őszödi beszéd:

Tízenkét éve nincsenek felelősei azoknak a véres rendőri brutalitásoknak és túlkapásoknak, amelyek Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök őszödi beszédének kiszivárogtatása után kezdődő tüntetéssorozat résztvevőit, valamint vétlen járókelőket érték. 

A 2006-os őszi események miatt Bene László volt országos és Gergényi Péter volt budapesti rendőrkapitány, valamint társaik ellen zajló eljárásban első fokon nevetségesen enyhe ítéletet hozott a Fővárosi Törvényszék, az akkori politikai vezetés pedig nem került a vádlottak padjára. A 2006-os törvénysértések hátterét vizsgáló Balsai-jelentés, illetve a bizottság munkájában kulcsszerepet vállaló Völgyesi Miklós szerint is megkerülhetetlen lett volna Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök büntetőjogi felelősségre vonása.







Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el