A nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja

2018.11.25.

A nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja elnevezésű emléknapot a nők elleni erőszak felszámolásáért küzdő aktivisták már 1981 óta november 25-én tartják. 

 Az ENSZ közgyűlése 1999. december 17. óta nyilvánította e napot.

Míg a kormány azt az üzenetet közvetíti. hogy " az európai keresztény kultúra tiszteli, becsüli és védi a nőket"  Magyarországon a családon belüli erőszak elsődleges áldozatai NŐK ÉS GYEREKEK.   

Az Egyezményt Magyarország 2014. márciusában már aláírta, de mindeddig nem ratifikálta. Tehát hiába írta alá 4 évvel ezelőtt, még nem illesztette be saját törvényei közé. Az Országgyűlés 2015-ben tárgyalt róla, de a Fidesz és a Jobbik leszavazta az Egyezmény itthoni kötelezővé tételét.

Azt hihetnénk, ennek az az oka, hogy túl sok pénzbe kerülne a végrehajtás (a szakemberképzés, a menedékházak hálózata, az áldozatsegítés intézményrendszere, a telefonos segélyvonalak létrehozása, a szexuális erőszak áldozatainak támogatása, a gyermek tanúk védelme).

A kormány nem a pénzhiánnyal indokolja.

1. Nem kell az egyezmény, mert Magyarországon nem veszélyezteti az erőszak a nőket.

2. Ma már olyasmit is erőszaknak tekintünk, ami igazából nem az.

3. A kormány mindent megtesz a nők védelme érdekében.

Hetente hal meg egy nő Magyarországon a családon belüli erőszak áldozataként, folyamatosan kerülnek bíróság elé csoportos nemi erőszak ügyek, többségükben fiatal elkövetőkkel. 

Jelenleg  több mint 500 ezer nő él Magyarországon bántalmazó kapcsolatban. A nők ellen elkövetett bűncselekmények között  a családon belüli erőszak a leggyakoribb halálozási ok.

A nők elleni erőszak a nők elleni diszkrimináció legszélsőségesebb formája.

Szóbeli (verbális) erőszak, lelki erőszak, testi (fizikai) erőszak, szexuális erőszak, szexuális zaklatás, idős nők elleni erőszak.

A nők elleni erőszak Magyarországon minden ötödik nőt érint. Míg egyes kultúrákban társadalmilag elfogadott a nők bántalmazása, a világ más részein bűncselekménynek számít.

Magyarországon а 15 éven felüli nők egyötöde, azaz közel 1 millió nő válik élete során а nők elleni fizikai és/vagy szexuális erőszak valamely formájának áldozatává. A nők átlagosan 35 verést szenvednek el, mielőtt segítséghez fordulnak. А legtöbben azonban sohasem fordulnak segítségért.

2017 novembere és 2018 júniusa között (8 hónap alatt) 27 nőt gyilkolt meg olyan férfi, akivel alkalmi vagy tartós kapcsolatban állt a gyilkosság idején, vagy azt megelőzően. 12 hónapra vetítve ez azt jelentheti, hogy 2018 novemberéig több, mint 40 nő eshet áldozatul. 

A gyermekek helyzete az anya bántalmazása esetén:

A feleségüket bántalmazó apák egyharmada a gyereket is veri.

A párkapcsolati erőszakban élő nők 43 százalékával 12 évesnél fiatalabb gyerek(ek) is élnek.

 A hajléktalan nők 22-50 százalékban családon belüli erőszak miatt hagyták el otthonukat.

A nőket érő erőszak brutálisan jelenlévő és élő fenyegetés van jelen ma Magyarországon, aminek semmi köze nincs a határvédelemhez vagy az idegenrendészethez. 







Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el